Nechci kazy školka

Naše mateřská škola je zapojena do projektu Nechci kazy školka.

Projekt "Nechci kazy ŠKOLKA" vznikl jako reakce na špatný stav dětské zubní hygieny a klade si za cíl zlepšit úroveň péče o zuby u dětí v mateřských školách.

Pro Vás to znamená:

• Vaše děti každoročně absolvují interaktivní školení dentální hygieny "Zoubky jako perličky", kdy se naučí, jak pečovat o ústní dutinu, přijatelnou formou se dozvědí, jak vzniká zubní kaz a především budou motivovány k čištění zubů. Klíčovou součástí celé výuky je mechanický nácvik správného čištění zoubků.
  • Rodiče a pedagogický sbor mají možnost zdarma absolvovat kurz dentální hygieny, jehož součástí je seznámení se všemi aspekty péče o zuby.
  • Každý den po obědě si budou děti ve všech třídách čistit zuby. Docílit zdravého chrupu u dětí, můžeme pouze tehdy budou-li si ho děti pravidelně čistit. Ačkoliv tato věta zní jako klišé, skutečnost je taková, že řada dětí si zoubky nečistí.
  • Zajistíme, aby si vaše děti čistily zoubky kvalitními dětskými kartáčky a budeme je pravidelně obměňovat. Nekvalitní nebo opotřebovaný zubní kartáček výrazně snižuje kvalitu ústní hygieny. Hromadně objednáme pro každé dítě 5 ks zubních kartáčků Aquafresh za zvýhodněnou cenu 160,- Kč.
  • Další informace o projektu najdete na webových stránkách www.nechcikazyskolka.cz

Věříme, že zapojení naší mateřské školy do projektu "Nechci kazy ŠKOLKA" přispěje u Vašich dětí k vytvoření a upevnění důležitého zdravého životního návyku.