rozšířené vyhledávání ...

Provozní řád školní jídelny

1) Zásady provozu

Provoz ŠJ se řídí vyhláškou o školním stravování č. 107/ 2005 Sb., vyhláškou o nákladech na závodní stravování č. 84/ 2005 Sb., vyhláškou o hygienických požadavcích č. 602/ 2006 Sb. Základní vyhlášky a předpisy jsou k dispozici v kanceláři ŠJ. Jídelníček je sestavován na základě zásad zdravé výživy a dodržování spotřebního koše vybraných potravin. Strávník má nárok na oběd jen pokud má na svém kontě obnos, který plně pokryje cenu oběda. Nesnědené jídlo musí strávník vrátit společně s použitým nádobím na určené místo.

2) Provoz ŠJ

• Pracovní doba : 6:00 - 14:30
  • Výdejní doba pro děti a zaměstnance : 11:00 - 13:00

3) Výše stravného

Výše stravného je určena finančním limitem dle vyhlášky a předpisem ředitele školy.

kategorie Svačina (Kč) Oběd (Kč) Celkem (Kč)
děti MŠ (3-6 let) 7,- a 7,- 22,- 36,-
děti MŠ (7 let) 8,- a 7,- 24,- 39,-
děti ZŠ (7-10 let)   22,- 22,-
děti ZŠ (11-14 let)   24,- 24,-
děti ZŠ (15 let a více)   25,- 25,-
dospělí   31,- 31,-

Neodhlášenou odpolední svačinu si  strávník sní v MŠ, pokud tak neučiní, ŠJ neručí za případné zdravotní problémy, způsobené překročením 4 hodinového limitu spotřeby pokrmu od  dokončení jeho výroby a nedodržením stanovené teploty pokrmu!

4) Placení stravného

Placení se provádí pouze převodem z účtu (v hotovosti jen výjimečně)  na účet číslo: 0100325291/0800 se správným variabilním symbolem  - tento symbol má každý jeden strávník jedinečný.

• Platby u sourozenců není možné posílat najednou – jako jednu platbu.
  • Variabilní symbol je pouze pro platbu stravného.
  • !Netýká se zavedených plateb INKASEM!

Platbu je nutno uhradit poslední týden v měsíci zálohou na měsíc následující. Platbu na září a leden vždy uhradit od 1.-10.9. (resp. 1.-10.1.). Pokud tak není učiněno, je strávník odhlášen z obědů, až do doby zaplacení zálohy.

5) ihlášky a odhlášky stravování

Na přechodnou dobu se podávají osobně či telefonicky v kanceláři ŠJ, každý pracovní den v době od 6, 30 do 14, 30 hod. pro každý následující den. Ten den nejdéle do 7, 30 h. Trvale  osobně v kanceláři ŠJ na vnitřních tiskopisech. Neodhlášený a neodebraný oběd je strávníkovi účtován. V době nemoci dítěte je možné vyzvednout oběd do jídlonosičů pouze první den neplánované nepřítomnosti. Zaměstnanci nemají nárok na oběd ani v první den neplánované nepřítomnosti.

6) Stav konta strávníka

Každý strávník může zjistit stav konta telefonicky nebo osobně v kanceláři ŠJ.

7) Vyúčtování konci školního a kalendářního roku

Bude provedeno u každého strávníka vrácením přeplatků.

8) Doba prázdnin, případně mimořádného ředitelského volna

V těchto dnech jídelna až na výjimky nevaří a každý strávník je automaticky odhlášen. O termínech strávníci budou s předstihem informováni.

9) Jídelní lístek

Na každý týden je vyvěšen u vchodu do ŠJ.

10) Dotazy, připomínky

Dotazy, připomínky, případné problémy řešte ihned přímo v kanceláři ŠJ s p. vedoucí.