Základní škola a mateřská škola Poříčí nad Sázavou
Základní škola a mateřská škola Poříčí nad Sázavou

od 30.11. - prezenční výuka ve škole pro všechny žáky, kromě 6., 7. a 8.tř. - rotační (střídavá) výuka těchto tříd

Nechci kazy školka

Naše mateřská škola je zapojena do projektu Nechci kazy školka.

Projekt "Nechci kazy ŠKOLKA" vznikl jako reakce na špatný stav dětské zubní hygieny a klade si za cíl zlepšit úroveň péče o zuby u dětí v mateřských školách.

Pro Vás to znamená:

• Vaše děti každoročně absolvují interaktivní školení dentální hygieny "Zoubky jako perličky", kdy se naučí, jak pečovat o ústní dutinu, přijatelnou formou se dozvědí, jak vzniká zubní kaz a především budou motivovány k čištění zubů. Klíčovou součástí celé výuky je mechanický nácvik správného čištění zoubků.
  • Rodiče a pedagogický sbor mají možnost zdarma absolvovat kurz dentální hygieny, jehož součástí je seznámení se všemi aspekty péče o zuby.
  • Každý den po obědě si budou děti ve všech třídách čistit zuby. Docílit zdravého chrupu u dětí, můžeme pouze tehdy budou-li si ho děti pravidelně čistit. Ačkoliv tato věta zní jako klišé, skutečnost je taková, že řada dětí si zoubky nečistí.
  • Zajistíme, aby si vaše děti čistily zoubky kvalitními dětskými kartáčky a budeme je pravidelně obměňovat. Nekvalitní nebo opotřebovaný zubní kartáček výrazně snižuje kvalitu ústní hygieny. Hromadně objednáme pro každé dítě 5 ks zubních kartáčků Aquafresh za zvýhodněnou cenu 160,- Kč.
  • Další informace o projektu najdete na webových stránkách www.nechcikazyskolka.cz

Věříme, že zapojení naší mateřské školy do projektu "Nechci kazy ŠKOLKA" přispěje u Vašich dětí k vytvoření a upevnění důležitého zdravého životního návyku.

Dnes je 24.11.2020

Svátek má Emílie