Praktické informace

pokladní ŠJ                 Platilová Magdaléna

vedoucí kuchařka       Potůčková Ilona

1) Zásady provozu

Provoz ŠJ se řídí vyhláškou o školním stravování č. 107/ 2005 Sb., vyhláškou o nákladech na závodní stravování č. 84/ 2005 Sb., vyhláškou o hygienických požadavcích č. 602/ 2006 Sb.

Základní vyhlášky a předpisy jsou k dispozici v kanceláři ŠJ.

Dozor nad strávníky je vykonáván pedagogickým pracovníkem dle rozpisu a školního řádu.

Jídelníček je sestavován na základě zásad zdravé výživy a dodržování spotřebního koše

vybraných potravin.

Strávník má nárok na oběd, jen pokud má na svém kontě obnos, který plně pokryje cenu

oběda. Nesnědené jídlo musí strávník vrátit společně s použitým nádobím na určené místo.

Ze strany strávníků bude ohleduplně zacházeno s majetkem školní jídelny a v případě poškození uhrazeno.

2) Provoz ŠJ

Pracovní doba                                                                6,00 - 14,30 hod.

Výdejní doba pro děti a zaměstnance                        11,00 - 13,00 hod.

3) Výše stravného

Výše stravného je určena finančním limitem dle vyhlášky a předpisem ředitele školy.

Do ceny oběda v MŠ  je zahrnuta přesnídávka, oběd  a svačina. Neodhlášenou odpolední svačinu si  strávník sní v MŠ, pokud tak neučiní, ŠJ neručí za případné zdravotní problémy, způsobené překročením 4 hodinového limitu spotřeby pokrmu od  dokončení jeho výroby a nedodržením stanovené teploty pokrmu!

V jednotlivých kategoriích činí:        děti MŠ 3-6 let            47,-      Kč

děti MŠ 7 let               50,-      Kč

děti 7-10 let                 29,-      Kč

děti 11-14 let               32,-      Kč

děti 15 let a více         35,-      Kč

dospělí                        40,-      Kč

4) Placení stravného

Placení se provádí převodem z účtu na účet školy či inkasem ze sporožirového

účtu na účet školy. Platbu je nutno uhradit poslední týden v měsíci zálohou na měsíc

následující. Pokud tak není učiněno, je strávník odhlášen z obědů, až do doby zaplacení zálohy.

5) Přihlášky a odhlášky stravování

Na přechodnou dobu se podávají osobně či telefonicky v kanceláři ŠJ, každý pracovní den v době od 6, 30 do 14, 30 hod. pro každý následující den nebo internetem přes aplikaci Strava.cz. Ten den nejdéle do 7, 30 h.

Trvale  osobně v kanceláři ŠJ na vnitřních tiskopisech.

Neodhlášený a neodebraný oběd je strávníkovi účtován.

V době nemoci dítěte je možné vyzvednout oběd do jídlonosičů pouze první den

neplánované nepřítomnosti. Zaměstnanci nemají nárok na oběd ani v první den

neplánované nepřítomnosti.

6) Stav konta strávníka

Každý strávník může zjistit stav konta telefonicky nebo osobně v kanceláři ŠJ.

7) Vyúčtování konci školního roku

Bude provedeno u každého strávníka vrácením přeplatků.

8) Doba prázdnin, případně mimořádného ředitelského volna

V těchto dnech jídelna až na výjimky nevaří a každý strávník je automaticky odhlášen.

O termínech strávníci budou s předstihem informováni.

9) Jídelní lístek

Na každý týden je vyvěšen u vchodu do ŠJ.

10) Dotazy, připomínky

Dotazy, připomínky, případné problémy řešte ihned přímo v kanceláři ŠJ s p. vedoucí.

Za provoz odpovídá vedoucí školní jídelny.

Projednáno a schváleno dne 28. 8. 2023

v Poříčí nad Sázavou.