Screening zraku

V naší mateřské škole nabízíme každý rok vyšetření zraku u dětí. Screening provádí Ortoptika Dr. Očka přístrojem Plusoptix. Vyšetření na principu videokamery je bezkontaktní, bez nutnosti rozkapání a trvá pár vteřin.

Plusoptix dokáže odhalit:

• krátkozrakost - myopie
  • dalekozrakost - hypermetropie
  • cylindry - astigmatismus
  • tupozrakost - amblyopie
  • šilhání - strabismus
  • šedý zákal - katarakta

Každé dítě dostane ihned po vyšetření zprávu s výsledkem měření. Pokud je nález pozitivní, obsahuje zpráva i doporučení k další léčbě.

Měření zraku by se mělo provádět 1x ročně v rámci prevence. Děti, které byly vyšetřeny v minulých letech by se měly nechat vyšetřit znovu, jelikož výsledek měření se mohl změnit a nelze zaručit, že je vzhledem k vývoji dítěte stále stejný.

Ptáte se, proč poslat dítě na screening?

• přestože dítě na pravidelné 3. nebo 5. leté prohlídce vidí z určité vzdálenosti tzv. "dobře", může se však stát, že tomu tak není a aniž byste cokoli tušili, může být na jedno oko tupozraké!
  • pokud má dítě oční problém již od narození, je na horší vidění vlastně zvyklé, nepřijde mu tato skutečnost nijak zásadní a neřekne Vám to!
  • pokud je u dítěte zjištěna jakákoli odchylka od normálního nálezu, pak hned posíláme se zprávou dále k podrobnějšímu vyšetření k očnímu lékaři.
  • dítě může vidět i mravence na zemi, přesto může mít těžkou oční vadu!
  • je lepší nechat dítě vyšetřit zbytečně než pozdě!

Více informací najdete na www.ortoptika.com

Dnes je 29.3.2024

Svátek má Taťána